Ana Sayfa / Danışmanlık Alanları/ Mimarlık Danışmanlığı
Mimari danışmanlar, mimarlık uygulamalarını çeşitli yöntemlerle yürüten lisanslı kişilerdir. Kimi mimarlar konut projelerinde uzmanlaşıp o alanda hizmet verirken, kimileri devlet sözleşmesine dahil edilmiş projeleri veya ticari müşterileri tercih etmektedir. Bu kişiler farklı alanlarda uzmanlaşmış olsalar bile bazen aynı projede beraber çalışmak durumunda kalabilirler. Farklı projeler yaptırmak isteyen müşteriler için mimarlara tek tek ulaşmak zorlu bir süreç oluşturacağı için mimar danışmanlık kuruluşları kurulmuştur. 
  
Mimar danışmanlık sağlayıcıları kendi çalışma alanlarında uzmanlaşmış kişileri bir araya getirir. Böylelikle de müşterilerin gerek bireysel gerekse kamu proje isteklerini yaratıcı ve yenilikçi yollarla   çözüme kavuşturur. Mimarlık danışmanlık kuruluşlarının amacı, projelerin uzun vadede sürdürülebilirliğini sağlamaktır. Eğer siz de mimar danışmanlık hizmetlerine güvenilir bir yerden ulaşmak istiyorsanız Sen De Danış üzerinden yüzlerce farklı mimara ulaşabilirsiniz. 
  
Sen De Danış Mimar Danışmanlık Hizmeti 
  
Mimar danışmanlık hizmeti sunan mimarlar, göz alıcı deneyim ve uzmanlık yelpazeleri sayesinde müşterilerine uygun fiyata kaliteli işler sunabilirler. Sen De Danış platformumuzda mimar danışmanlık hizmeti veren uzmanlarımız, genel bir düzen yapmak, plan hazırlamak ve inşaat süreçlerinde sizlere yardımcı olacaktır. 
  
Mimar danışmanlık hizmeti sunan kişiler ofisler, evler ve diğer birçok yapı türleri için planlar geliştirmektedir. Mimarlar hem iç hem de dış mekanları özenle tasarlayabilir ve farklı alanlarda sizlere hizmet sunabilirler. Müşterilerin fikirleri projenin tüm özelliklerini karşılayacak şekilde üç boyutlu bir yapıya dönüştürülür. Mimar danışmanlık hizmeti genel olarak; 
  
İyi bir yapı planı 
  
Isıtma 
  
Havalandırma 
  
Klima Sistemleri 
  
Elektrik kabloları 
  
Kapı ve pencere yerleşimi 
  
Cihaz yerleşimi 
 
dahil olmak üzere mekanınızla ilgili bütün unsurları içerir. 
  
İyi bir mimarın sahip olması gereken bazı sorumlulukları vardır. Mimar danışmanlık hizmeti sunan kişilerin üstlenmesi gereken sorumluluk şunlardır; 
  
Müşterilerle detaylıca konuşmak, projenin amacını ve gereksinimlerini değerlendirmek, 
  
Maliyet tahminleri, yer seçimi ve yaklaşık olarak bitirme sürecini belirlemek, 
  
Bilgisayar destekli tasarımlar ile yapı özelliklerini içeren inşaat planlarını geliştirmek, 
  
İnşaat sözleşmelerini hazırlamak ve gerekirse müzakere etmek, 
  
Müteahhit seçiminde yardımcı olmak, 
  
Müteahhitlerin mimari planlara doğru bir şekilde uyduğundan emin olmak ve şantiyeleri sıklıkla ziyaret etmek. 
  
  
Sen De Danış mimar danışmanlık hizmeti genel olarak bunları kapsar. Bunların dışında özel çizimler, elektrik şemaları gibi ekstra işlemlerinizi uygun fiyata yaptırabilirsiniz. 
  
İç Mimar 
  
İç mimarlık, tasarımı ve mimarlığı birleştiren bir uygulamadır. İç mimar, tasarlayacağı odanın hem estetik görünümüne hem de teknik yönlerine odaklanır. İnşa ettiği odanın hem işlevsel hem de çekici bir görünüme sahip olması iç mimar için önemlidir. 
  
İç mimar, yaptığı işlemlerde şık görünümlü renk ve doku tasarımını kullanırlar. Seçtiği aydınlatma çeşitleri ile odaya bambaşka bir görünüm katar. Bu işte uzman olan profesyoneller yapı elemanlarını ve sanatsal malzemeleri kombine ederler. 
  
İç Mimar Hizmeti Nedir 
  
Evlerinin, iş yerlerinin görünümünü değiştirmek ve işlevsellik katmak isteyen kişiler iç mimar nedir aramasına yoğunlaşıyor. İç mimar hizmeti veren firmalar mekanların, işlevsel ve estetik açısından hoş hale getirilmesi için çalışırlar. Bu hizmette, müşterilerin ihtiyaçları ve hedefleri oldukça önemlidir. Müşterilerin odayı nasıl kullanacakları, hareket alanının ne kadar olacağı gibi konular iç mimar hizmeti veren danışmanlar için önemlidir. 
  
Sen De Danış iç mimar hizmeti, müşterilerle görüşme aşamasından itibaren çok yönlü olarak çalışır. Mimarlarımız sizlerin görüş ve isteklerini aldıktan sonra neler yapılabileceği konusunda derin bir araştırma işlemi gerçekleştirir. Çizilen fikirsel planlar sizlerle paylaşılır ve akabinde de uygulama işlemlerine geçilir. 
  
İç mimar hizmeti Sen De Danış, projeniz için oluşabilecek maliyetleri belirler ve bunu en uygun fiyata dönüştürerek sizlere detaylıca sunar. Malzemelerin siparişi ve zaman çizelgesinin oluşturulması gibi işlemler yine iç mimar tarafından yapılır. Eğer gerekirse kurulum işlemlerini kendileri yapar.