Ana Sayfa / Danışmanlık Alanları/ Psikolojik Danışman
Stresle baş etmeye çalışan veya akut bir kriz halinde olan kişiler genellikle sorunlarının farkına varamazlar. Doğru irtibat kişisinin kim olduğunu bilmedikleri için de hissettikleri duygular çığ gibi büyümeye başlar. Sen De Danış psikolojik danışma merkezi, çözemediğiniz problemlerinize profesyonel bakış açısıyla yardım sunan bir yerdir. Ne tür bir sorununuz olduğu önemli değil, sizi sıkıntıya düşüren her konuda yardıma ihtiyaç duyduğunuz sürece, burada size yardımcı olunacaktır. 
Psikolojik danışma merkezi Sen De Danış, basit bir probleme de son derece stresli olan akut krizlere de aynı önemi verir. Bununla birlikte, hayatınızdaki yanlış yola sapmış gidişatları doğru ve yararlı önerilerle çözüme kavuşturur. 
Güvenilir psikolojik danışma merkezi Sen De Danış, eğitimli psikologlarla donatılmıştır. Hayatınızın gidişatını etkileyen çatışmaların, sorunların veya sürdürülemeyen yaşam koşullarının üstesinden gelebilmenizi amaçlıyoruz. 
İçinizdeki gülümsemeyi ortaya çıkarma vakti gelmedi mi? Pozitif yaşamla birlikte daha hafif hissetmek için Sen De Danış psikolojik danışma merkezi ile iletişime geçin. 

Psikolojik Danışman ve Rehberlik 
Yaşamımız boyunca birçok sorunla karşı karşıya kalıyoruz. Bazen çözdüğümüzü sandığımız meselelerin ardı sıra savrulurken bazen ise sonsuz bir denizde kulaç atıyoruz. İşsizlik korkusu, sosyal fobi, günden güne artan yalnızlık tehdidi ve daha birçok konuda bize yardım eli uzatabilecek kişilere ihtiyaç duyuyoruz. Farklı bakış açılarıyla insan ruhunu esas alan terapi seansları ile bize yardım edebilecek kişiler psikolojik danışman ve rehberlik çalışanlarıdır. 
Psikolojik danışman ve rehberlik hizmeti verenlerin hayatımıza dokunduğu alan burasıdır. İyi bir psikolojik danışman ve rehberlik uzmanı, çözemediğiniz sorunlara çözüm bulmanıza yardımcı olur ve yardım isteyen kişinin gerek zihinsel gerekse ruhsal mutluluğunu geri kazanmasını hedefler. Hayatımızın gidişatında büyük rol oynayan bu kişiler her zaman yargısız ve destekleyiciler. Sen De Danış psikolojik danışman ve rehberlik uzmanları sizlere online terapi yöntemleriyle yardımcı olur, gerekli çözümleri sağlar ve sizleri adım atmanız konusunda destekler. 
Psikolojik danışman ve rehberlik uzmanı arayışındaysanız, psikolojik danışma merkezi Sen De Danış’a kayıt olmaktan çekinmeyin. Uzmanlarımız gizliliğinizi esas alarak bilgilerinizin korunmasını teyit eder. Düzenli takipler ile gidişatınızı kontrol eder ve olabilecek en kısa sürede yaşam kalitenizi en üst seviyeye çeker. 

Psikolojik Danışman Becerileri  
Psikolojik danışman ve rehberlik uzmanları, danışanlarına profesyonel olarak yardımcı olmak adına eğitim alırlar. Aldıkları eğitim yaşamları boyunca devam eder ve her danışan için farklı beceriler geliştirirler. Araştırma yapmak, danışanlara en iyi düzeyde yardımcı olmak gibi birbiriyle bağlantılı birçok psikolojik danışman becerileri bulunur. Her danışan ve araştırmayla daha da gelişen bu beceriler danışanların davranışlarını ve bilişsel yapısını analiz etmelerini sağlar. 
Psikolojik danışman ve rehberlik uzmanları sıklıkla klinik araştırma yapmaktadır. Psikolojik danışman becerileri, uzmanların veri toplamasına ve çeşitli konularda uzmanlaşmasına yardımcı olur. Dolayısıyla uzmanın becerileri, görev rolü ve sorumluluklarına göre değişiklik gösterebilir. 
Psikolojik danışman becerileri temel olarak şu şekilde sıralanır: 
Araştırma: Psikolojik danışmanların odaklandıkları en önemli şey insandır. Danışanlarıyla geçirdikleri vakitte onların davranışlarını anlamak, bilişsel yapılarını çözmek ve tedavi etmek için araştırma yaparlar. Danışana uygulamak istedikleri tedavi seçeneğinin etki düzeyine yaptıkları araştırmalar sonrasında karar verirler. 
Aktif Dinleme: İnsanı anlamanın en iyi yolu onu dikkatli bir şekilde dinlemektir. Danışanın anlattığı olay örgüsünde veya ruh hali tasvirinde nasıl tepki vermeleri gerektiklerini aktif dinleme becerileriyle öngörürler. Aynı zamanda hastaların jest ve mimiklerini takip ederek durum hakkında daha fazla analiz yapma şansı elde ederler.                                                                                                                                                                                                     
Eleştirel Düşünme: Psikolojik danışman becerileri içerisinde, eleştirel düşünme oldukça önemli bir yere sahiptir. Psikolojik danışman hastasına uygulayacağı tedavi seçeneğini yorumlarken eleştirel düşünme becerisini kullanır. Birbirinden farklı sorular sorarak danışanın genel ruh halini anlar ve ona göre değerlendirme yapar. Konuşma esnasında görülmeyen şeyleri tamamlamak adına eleştirel düşünme becerileri büyük anlam ifade eder. 
  
Analiz: Psikolojik danışmanlar insan davranışını detaylı inceleyen bilim insanlarıdır. Teorilerle destekledikleri fikirleri ilkeli ve güvenilir bir şekilde hastaya uygulayabilmek için analiz becerilerine ihtiyaç duyarlar. Araştırma esnasında topladıkları bilgiler seans esnasında birer veri haline gelir. Beraber çalıştığı hastalar üzerinde gözlem yaparlar ve gördüğü kalıplara uygun tedavi yöntemi belirlerler.                                                                                                    
Problem Çözme: İnsanların psikolojik danışmana ihtiyaç duyma sebepleri nelerdir? Çözemedikleri zihinsel veya davranışsal problemleri kesin ve güvenilir bir şekilde çözüme kavuşturmak! Psikolojik danışmanlar danışanın problemine en iyi yaklaşımı sergilemek için birçok becerisini aynı anda kullanır. Farklı bakış açılarıyla analiz yaparlar ve danışan için en doğru seçeneği bulurlar.                                                                                                                      
İletişim: Psikologlar kendilerine başvuran danışanların iyi hissetmesini sağlar. Bunu sağlamanın en etkili yollarından biri güçlü ve aktif bir iletişim kurmaktır. Durağan bir seans esnasında hasta anlaşılmadığını düşünerek seanstan vazgeçebilir veya danışman hakkında olumsuz fikirlere kapılabilir. 

Psikolojik Danışman İlkeleri 
Her meslek kendine özgü ilkelerle diğer mesleklerden ayrılır ve kendini var eder. Herhangi bir alanda uzmanlaşmış kişinin mesleğini layıkıyla yerine getirmesi için o mesleğe ait olan ilkeleri benimsemesi gerekir. Psikolojik danışmanlık da psikolojik danışman ilkeleri üzerine inşa edilmiştir. Bu sebeple danışmanın bu ilkeleri benimseyip çok iyi analiz etmesi gerekir. Her psikolojik danışmanın yaşam tarzı haline getirmesi gereken psikolojik danışman ilkeleri şunlardır; 
Arkadaşça Tutum: Psikolojik danışman kendisine başvuran kişiye karşı eleştirel bir tutum sergilemeden hassas bir şekilde yaklaşmalıdır. Yine de bunu yaparken işini yapmasına engel olmayacak şekilde görünmez bir sınır çizmelidir. Uzmanın arkadaşça davranış tutumunda ileriye gitmesi profesyonel yaklaşıma engeldir. 
  
Danışanın Değerlerine Odaklanmak: Danışanın değerlerine odaklanmak psikolojik danışman ilkeleri arasında bulunur. Unutulmaması gereken bir konu vardır ki kişiler kendi hayatından sorumludur. Uzman bir psikolog danışanı adına hareket edemez ve onun yerine kararlar veremez. Bununla birlikte, danışman, yardım isteyen kişinin kendi gerçeğinin ne olduğunu fark etmesine odaklanır. 
Tavsiye Yasağı: Psikolojik danışman ilkeleri etik bir düzeni kapsar. Bu etik ilkeler, uzman danışmanın başkasının hayatı için sorumluluk alma hakkını engeller. Birçok danışan iyi bir tavsiye alma amacıyla psikolojik danışmana başvurur. Elbette bu noktada psikolojik danışmana verilmiş bazı haklar vardır. Eğer; 
Danışman, danışan hakkında tam bilgiye sahipse, 
  
Tavsiye zaman mekân ve olayla alakalıysa, 
  
Danışan doğru ve berrak bir şekilde düşünemiyorsa 
  
Danışanlar ikili ilişkilerinde, örneğin anne oğul ilişkisi, yanlış tutum sergiliyorsa 
  
Danışman tavsiyede bulunma hakkını kullanabilir. 
Gizlilik: Psikolojik danışman ilkeleri, danışanın gizliliğini esas alır. Tedavinin uygulanma şekli, konuşulan konular tamamen gizli kalır. Psikolojik danışman, danışanının düşüncelerini akrabalar veya arkadaşlar dahil olmak üzere hiç kimseye rızası olmadan ifşa edemez. 
  
Bununla birlikte, profesyonel olarak hizmet sunan bir danışmanın bazı durumlarda bu ilkeye uymama hakkı vardır. Eğer danışan kendisinin veya başkasının hayatına yönelik bir tehditte bulunuyorsa gizlilik ilkesinin istisnaları kanunla kabul görmüştür. 
 
Psikolojik Danışman Fiyatları 
Psikolojik danışmanlık, danışanın aşamadığı sorunları çözmeyi ve hayata bakış açısını iyileştirmeyi amaçlar. Bu amaca ulaşmak için Sen De Danış üzerinden erişebileceğiniz yüzlerce uzman psikolog ve terapi türü vardır. Psikolojik danışman fiyatları alacağınız terapinin türüne, uzmanın kullanacağı yöntemlere ve uzmanın eğitim durumuna göre değişkenlik gösterecektir. 
Hayatınızın gidişatında bir pürüz hissediyorsanız ve psikolojik danışmana ihtiyacınız varsa Sen De Danış üzerinden size hitap eden psikolojik danışmanı en uygun fiyata bulabilirsiniz. 
Sen De Danış Psikolojik Danışman Fiyatları 
Psikolojik danışman fiyatları, belirlemiş olduğumuz etik değerler ilkesine göre değişkenlik gösterir. Yüzlerce psikolojik danışman ve rehberlik uzmanının bizi tercih etmesinin ana sebebi sıfır komisyon kolaylığı ile uzmanlarımıza ayrıcalık sağlıyor olmamızdır. Bununla birlikte, danışanlarımız için birçok farklı seçenek hazırladık. 
Uygun fiyata psikolojik danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız Sen De Danış hizmet platformuna kayıt olmanız yeterli. Platform üzerinden; 
Yüzlerce psikolog seçeneklerini tarayabilirsiniz 
Danışmanların akademik düzeylerini görebilirsiniz 
  
En ekonomik fiyat sunan danışmanı belirleyebilirsiniz 
  
Belirlediğimiz farklı arama seçenekleriyle kendiniz için en iyi danışmanı en uygun fiyata Sen De Danış üzerinden seçebilirsiniz.